ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 13:47

Tunceli Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi


Tunceli Belediyesi ile Genel İş Tunceli Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Belediye Başkanı Edibe Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun, Tunceli Genel İş Sendikası Şube Başkanı Hasan Çiçek ve belediye personeli katıldı. Belediye işçilerinin yararlanacağı ‘Toplu İş Sözleşmesi’nin incelenmesi ve taraflarının anlaşmaya varmasının ardından Şahin ile sendika temsilcileri arasında sözleşme imzalandı.

Törende konuşan Genel İş Tunceli Şube Başkanı Hasan Çiçek, sendikal anlayışları gereği katılımcılığı ve üyelerinin görüşleri doğrultusunda hareket etiklerini belirtti. Belediye Başkanı Edibe Şahin de çalışanlarının daha iyi koşullarda çalışması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirtti. Şahin, “Göreve başladığımız günden beri başkan yardımcıları, belediye meclisi üyeleri, daire müdürleri ve tüm çalışanlarımızla ekip ruhuyla çalışarak halkımıza en güzel şekilde hizmet veriyoruz. İşçimizin sıkıntısız ve mutlu şekilde çalışmasını istiyoruz. Yerel yönetimler olarak, çalışmalarımızın temel amacı daha iyi yaşam koşullarının sağlanmasıdır.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Disk Genel-İş Sendikası Başkanı Hasan Çiçek ve Belediye Başkanı Edibe Şahin toplu iş sözleşmesini imzalayarak, personelle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER