ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 14:42

Tuncay'ın sağlık durumu hızla iyileşiyor

Tuncayın sağlık durumu hızla iyileşiyor


Ankara Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği’ndeki patlamada yaralanan Didem Tuncay’ın cerrahi müdahaleden sonra hızlı bir iyileşme döneminde olduğunu söyledi. Zengin, “Bilinci açık, konuşabiliyor. Rahat iletişim kurabiliyor, kendisini ifade edebiliyor. Aradan geçen süre içerisinde hızlı bir iyileşmeyi gözledik. Yoğun bakımda izlem gerekliliği devam ediyor." dedi.

Prof. Dr. Nurullah Zengin, hastane önünde önceki gün ABD büyükelçiliğinde meydana gelen patlama sonucu yaralanan eski NTV muhabiri Didem Tuncer’in sağlık durumuyla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Tuncer’in dün öğle saatlerinde hastaneye getirildiğini hatırlatan Zengin, “İlk değerlendirmelerden sonra genel durum itibarıyla hastanın yoğun bakımda izlemi gerekiyordu. Bu şekilde hastanın izlemine başladık. İlk değerlendirmelerde olmayan takiplerde ortaya çıkan, tıbbi olarak akut batın dediğimiz karın içi bir cerrahi müdahaleyi gerektiren durumun ortaya çıkması üzerine akşam saatlerinde hastayı ameliyata aldık. Ameliyatta dalak yırtılmasına bağlı bir karın içi kanama tespit edildi. Buna yönelik cerrahi müdahalede dalağın çıkartılması işlemi yapıldı.” şeklinde konuştu.

Yüzün sağ tarafında meydana gelen travma nedeniyle sağ gözde bir yaralanma olduğunu hatırlatan Zengin, batın içi cerrahi müdahaleyi takiben göz bölümünden doktorların sağ göze yönelik cerrahi müdahalede bulunduğunu ifade etti. Zengin, göz bölümü doktorlarının, özellikle şarapnel parçalarına bağlı meydana gelmiş olan sağ göz yaralanmasına yönelik müdahalede bulunduğunu aktardı. Zengin, daha sonra plastik cerrahi ekiplerinin gerek yüz bölgesinde gerek vücudun diğer bölgelerinde oluşan yaralarla ilgili müdahale yaptığını söyledi.

        "HASTAYI YOĞUN BAKIMDA İZLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Hastayı yoğun bakımda izlemeye devam edeceklerini belirten Zengin, “Ama aradan geçen süre içerisinde özellikle cerrahi müdahaleden sonra hastamızın hızlı bir iyileşme döneminde olduğunu memnuniyetle ifade edebiliriz. Yoğun bakımda izlenimimiz devam edecek. İlgili branşların da yakın takibinde hastamızı izlemeye devam ediyoruz.'' ifadelerini kullandı. Zengin, Tuncay’ın hafta sonu boyunca yoğun bakımda tutulacağını ve pazartesi günü yeni bir değerlendirme yapılacağını aktardı.

Bir gazetecinin sağ gözünde görme kaybıyla ilgili yönelttiği bir soruya Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, “Bu yapılan cerrahi müdahale şuan meydana gelen yaralanmayı telafi etmeye yönelik ilk cerrahi müdahale. Göz bölümünden arkadaşlarımızın değerlendirilmesi, önümüzdeki dönemde yeni cerrahi müdahalelerin de gerekeceği yönünde. Bu konudaki bilgi bu cerrahi müdahaleler sonrasında gerçekleşecek.” cevabını verdi.

Didem Tuncay’ın genel durumuyla ilgili yöneltilen sorulara ise Zengin, “Bilinci açık, konuşabiliyor. Psikolojisinin ise geldiği güne oranla çok iyi olduğunu ifade etti. Rahat iletişim kurabiliyor, kendisini ifade edebiliyor. Aradan geçen süre içerisinde hızlı bir iyileşmeyi gözledik. Yoğun bakımda izlem gerekliliği devam ediyor.” dedi.

Polislere ifade verip vermediğinin sorulması üzerine ise Zengin, ''Hayır. Şu ana kadar bir polis ifadesi söz konusu olmadı.'' ifadelerini kullandı. Zengin, bir başka soru üzerine de Tuncay'ın normal odaya geçmesinin ardından fiziksel aktivitelerinin daha iyi olacağını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER