ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 18:23

Tuna'dan engelli öğretmene ziyaret

Tunadan engelli öğretmene ziyaret


Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, görme engelli eğitimci Şerafettin Gürgen’i evinde ziyaret etti.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, ziyaretini, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Ahmet Erbağ, AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çetinkaya ve AK Parti Sincan Sosyal İşler Başkanı Adnan Altuncu ile birlikte gerçekleştirdi. Başkan Tuna’nın ziyareti karşısında oldukça duygulanan Şerafettin Gürgen, bu ziyaretin büyük bir sürpriz olduğunu ifade etti. Görev süresi boyunca pek çok branşta öğrencilere yol göstermeye çalıştığını kaydeden Gürgen, “Eskiden engellilerle ilgilenen yoktu.

Devletimiz bizleri görmezden geliyordu. Kitap okutmak için kimseyi bulamazdım. Yanıma gelen herkesten şu kısmı bana okur musun diye rica etmek zorunda kalırdım. Azim ve inançla kendimi öğrenmeye ve öğretmeye verdim. Çok şükür ki artık eskisi gibi de zor durumda değiliz. Hükümetimizin yapmış olduğu yenilikler ve düzenlemeler sayesinde bizlerde önemsenmeye ve düşünülmeye başlandık. Buraya kadar gelip beni ziyaret ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Tuna, “Öğretmenlerimiz hepimiz için çok kıymetli ve değerlidir. Öğretmenlerimizi hepimiz saygıyla ve sevgiyle hatırlıyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER