ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 01:35

TÜMSİAD’tan basın’a iftar

TÜMSİADtan basına iftar


Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şubesi tarafından 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle kentteki basın mensuplarına iftar yemeği verildi.

Mercan Restauranttaki iftar yemeğine Yerel Basın çalışanları ile kentte görev yapan ajans temsilcileri katıldı. Basın mensuplarının zaman mefhumu olmadan, kamu yararına görev yaptığını belirten TÜMSİAD Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, “Bugün sizlerin bayramı. Bu mutlu gününüzde sizlerle birlikte bir iftar yapalım istedik. Öncelikle bu davetimize iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Basının görevini özgür bir ortamda tarafsızca yapmasının önemine değinen Özkardeş, “Kamu görevini yerine getiren basın mensuplarının çalışmalarını hiçbir baskı hissetmeden yerine getirmeleri oldukça önemlidir. Halkın anayasal güvence altına alınmış olan haber alma hakkı hiçbir kimse tarafından yok sayılmamalıdır. Kişiler makam ve mevkilerinden dolayı basın çalışanlarını asla baskı altında tutmamalıdır. Basının çalışmalarını özgürce yerine getirmesi kadar tarafsız olması da kaçınılmazdır. Baskı ya da sansür görmesi asla kabul edilemeyen basınında kendi gücünü bir baskı unsuru olarak kullanması son derece tehlikeli ve sakıncalıdır.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER