ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2013 Perşembe 18:25

TÜİK, yaşam memnuniyeti araştırması başlattı


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), vatandaşın her alandaki memnuniyetini araştırmak için bir proje başlattı. Türkiye geneli 26 bölgede yapılacak 'Yaşam Memnuniyeti Projesi' kapsamında Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerinde bulunan toplam 4 bin 376 kişi ile görüşülecek.

    Türkiye İstatistik Kurumu Gaziantep Bölge Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen toplantıya Bölge TÜİK Müdürlüğü'ne yeni atanan Erdoğan Asar ve kurum çalışanları katıldı. Türkiye genelinde 26 bölgede yapılacak anket çalışmasında 125 bin 720'ye yakın hane halkı ziyaret edilecek. Yapılacak çalışma hakkında bilgi veren TÜİK Bölge Müdürü Erdoğan Asar, yapılan Yaşam Memnuniyet Anketi ile vatandaşların genel memnuniyeti ve bu alanlardaki kamu hizmetlerinin memnuniyetini ölçmek ve bu memnuniyet düzeyinin zaman içerisindeki değişiminin takibi sağlanacağı ifade etti.

    Erdoğan Asar, “Türkiye İstatistik Kurumu tarafından vatandaşların her alanda memnuniyet ve beklentilerini ölçen Yaşam Memnuniyeti Projesi'nin içeriğinde ise bireyin genel mutluluk algısı, toplumsal değerlerini, temel yaşam alanlarındaki genel memnuniyeti ve bu alandaki kamu hizmetlerinin memnuniyetini ölçmek ve bu memnuniyet değişiminin zaman içerisindeki takibini sağlamayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.

    Asar, “Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerinde yapılacak uygulama ile ilgili olarak “Gaziantep’te 2 bin 308, Adıyaman’da bin 272 ve Kilis’te 796 kişi olmak üzere toplam 4 bin 376 kişi ile anket çalışması gerçekleştirilecek.” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER