ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 15:40

TÜBİTAK, Eskişehir’de fırsatları anlatacak


TÜBİTAK tarafından Horizon 2020 ile AB Araştırma ve Geliştirme Programları'nın anlatılması amacıyla Eskişehir’de tanıtım toplantısı düzenlenecek.Toplantıya akademi, sanayi, kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililer katılabilecek.

TÜBİTAK Avrupa Birliği Çerçeve Programları Müdürlüğü’nün organize ettiği "Avrupa Birliği Horizon 2020 Programına Giriş Eğitimleri” 7-9 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir, Afyon ve Konya’da yapılacak. Araştırmacılara uluslararası fırsatların anlatılacağı eğitim serisinin ilki 7 Mayıs’ta Eskişehir’de gerçekleştirilecek. Eskişehir Dedepark Otel’de düzenlenecek bir günlük tanıtım toplantısı 'Eğitim İçeriğinin Tanıtılması', 'Avrupa Birliği Tarafından Fonlanan Ar-Ge ve Yenilikçilik Programları', 'Horizon 2020 – Genel Özellikleri', 'Araştırmacılar için Horizon 2020', 'Firmalar için Horizon 2020', 'Horizon 2020’ye Hazırlık' ve 'ParticipantPortalın İçeriği ve Kullanılması' başlıkları altında yapılacak.

7 Mayıs Salı günü saat 09.00’da başlayacak toplantıya akademi, sanayi, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ile tüm paydaşlar katılabilecek. Eğitimlerde katılımcılara çeşitli uygulama alıştırmalarının yanı sıra grup içi ağ oluşturma fırsatlarını da içeren bilgiler aktarılacak. Katılımın ücretsiz olduğu eğitimlerde simültane çeviri hizmeti sağlanacak. Etkinlik için katılımcıların www.fp7.org.tr sitesinden katılımcı formunu doldurmaları gerekiyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER