ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 14:08

TTK, Gökçeler bağlantı yolu sıcak asfaltla kaplandı


Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gökçeler beldesinde haftasonu asfaltlama çalışması yapıldı. İki gün süren çalışmaları yerine inceleyen Gökçeler Beldesi Belediye Başkanı Bekir Çolak, gazetecilere bilgi verdi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi'ni Gökçeler'e bağlayan yaklaşık 2,5 kilometrelik bağlantı yolu 2 gün süren çalışma ile asfaltlandı. Sıcak asfalt dökülen yoldaki çalışmayı inceleyen Gökçeler Beldesi Belediye Başkanı Bekir Çolak’ı vatandaşlar da tebrik etti. Çolak, çalışma hakkında bilgi verirken, bin 550 ton sıcak asfaltın yola döküldüğünü ifade etti.

Çolak, “Bu sene biz Gökçeleri asfalt yeri ilan ettik. Yol olmazsa medeniyet olmaz. Medeniyetsiz de bir iş görülmez düşüncesi ile beldemizin TTK Armutçuk müessesesine bağlantı yolu olarak kulandığımız bir yol. Bizim olmazsa olmazlarımızdandı. Daha önceden İl Özel İdare ile ortaklaşa soğuk asfalt yapmıştık ama maalesef ormanlık alan içersinde olması nedeniyle bu asfalt burada yararlı olmadı. Bir defa yapalım bu işi tam yapalım düşüncesiyle yaklaşık 2,5 kilometrelik yola bin 550 ton sıcak asfalt dökerek yapmış bulunmaktayız. Yapacağımız daha çok işlerimiz var ve yapmaya devam edeceğiz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER