ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 18:34

TSO yönetiminden BEÜ’ye tam destek


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer kısa bir süre önce göreve yeniden seçilen Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker ve Yönetimini ziyaret için Kdz. Ereğli'ye geldi. Başkan Tetiker ve Meclis Başkanı Yazıcı ve diğer yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Prof. Dr. Özer, Ereğli'ye denizcilik fakültesi kurulması kararının çıktığını müjdeledi. Tetiker ise Rektör Özer'e teşekkür ederek, kendilerine Ereğli'de her konuda destek olacaklarını ifade etti.

    Özer’i Kdz. Ereğli TSO’da Başkan Yaşar Tetiker, Başkanvekilleri Sertan Yalçın, Niyazi Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çivici, Hasan Yavuz ve Abdülkadir Çınar, TSO Meclis Başkanı Faruk Yazıcı ile Başkanvekili Mehmet Remzi Alim karşıladı.

    Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer Ereğli’ye Denizcilik Fakültesi kurulması için YÖK’ten karar çıktığını söyledi. Prof. Dr. Özer, “Bizim hedefimiz Üniversitemizi hem merkezde hem de ilçelerde en iyi bir şekilde geliştirmek. Biz en büyük 2. Büyümeyi Ereğli’de gerçekleştireceğiz. Ben göreve geldikten sonra Ereğli’de yüzde 45 büyüme sağladık. Biz bütün kampüslerimizi seviyoruz. Ereğli'yi de seviyoruz. Ereğli ile ilgili kafamızda çok net. Ve bir bir düşündüğümüz projeleri de hayata geçiriyoruz. Eğitim Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksek Okulu’nun ardından Meslek Yüksek Okulu ve Denizcilik Fakültesi’nin ilçeye kurulması kararı çıktı. Yeni fakülte ve meslek yüksek okulu ile birlikte hedefimiz Ereğli’de büyümeyi daha da yükseltmek.” dedi.

    Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı Ereğli’de faaliyet gösteren ve kurulacak olan yeni okulların tek kampüste toplanmasını istediklerini söyleyen Özer, kampüsün ise şehir merkezine yakın bir bölgede olmasını istedi.

    Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker ise Denizcilik Fakültesi kararından dolayı BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER