ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Eylül 2014 Pazartesi 14:02

Genelkurmay: Düşen havan mermisi 3 sivili hafif yaraladı

TSKdan açıklama geldi

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de devam eden çatışmalardan sektiği değerlendirilen 2 adet havan mermisinin dün Türkiye’ye düşmesine ilişkin bilgi verdi.


Saat 18.30 sıralarında bir adet havan mermisinin Türkiye-Suriye sınırının 525 metre Türkiye tarafına, Alanyurt köyünün 50-100 metre kuzeyindeki bir eve düştüğü ifade edilen olayda biri kadın, ikisi erkek olmak üzere 3 sivil vatandaşın hafif şekilde yaralandığı belirtilerek "Yaralı personel, Suruç Devlet Hastanesi'nde ayakta yapılan tedaviyi müteakip taburcu olmuştur. Suriye tarafında, söz konusu havan atışının yapıldığı yer olarak değerlendirilen bölgeye, angajman kuralları çerçevesinde atış yapılarak karşılık verilmiştir." denildi.

    BOŞ ARAZİYE DÜŞTÜ

    Bir adet havan mermisinin dün saat 17.51 sıralarında Türkiye-Suriye sınırının 1,400 metre Türkiye tarafına, Mertismail köyünün 950 metre kadar kuzeyinde yol kenarında boş araziye düştüğü belirtilerek olayda herhangi bir zayiat meydana gelmediği bildirildi. Suriye tarafında, söz konusu havan atışının yapıldığı yer olarak değerlendirilen bölgeye, angajman kuralları çerçevesinde atış yapılarak karşılık verildiği kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER