SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
 • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2014 Pazartesi 14:17

İşte Mehmetçiğin yeni botları

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/bot-1482404-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/bot-1482404-622x360.jpg
TSKda bir dönem sona erdi

Eski botlara göre Mehmetçiğe daha fazla hareket kabiliyeti sağlayan ve yüksek teknoloji ile üretilen yeni nesil askeri botlar TSK'ya teslim edildi.


Eski botlara göre Mehmetçiğe daha fazla hareket kabiliyeti sağlayan ve yüksek teknoloji ile üretilen yeni nesil askeri botlar TSK'ya teslim edildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, askerlere daha rahat ve zorlu iklim koşullarına daha dayanıklı bot üretilmesine karar verdikten sonra gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetleri sonucunda yeni nesil askeri botun sahip olması gereken özellikleri belirlendi. Botların dünya genelinde birçok ordunun da ekipman tedarikçisi olan YDS AŞ tarafından üretilmesi kararlaştırıldı.

Askerlerin sıklıkla yaşadığı "botun vurması'', ''ayağı kavramama" gibi birçok sorununa da çözüm sunan yeni nesil botlar, Mehmetçiğin hareket kabiliyetini artırıcı şekilde tasarlandı.

Zorlu koşullara karşı daha dayanıklı olması için üretilen botlar, ayrıca eskilerine göre yaklaşık 300 gram daha hafif hale getirildi.

Botlar, nefes alabilir, su geçirmez ve darbeye dayanıklı olarak üretilirken, gelişmiş taban teknolojisi sayesinde yaz-kış da kullanılabilecek.

"Dünyanın en iyi botu"

YDS AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yakupoğlu, Mehmetçiğin yeni tip botlarla daha rahat edeceğini ifade ederek, "Yeni nesil botlar doğa botu sağlamlığında, spor ayakkabı rahatlığında. Dünyanın en iyi botu diyebiliriz" diye konuştu.

Botların uzun yıllar boyunca bozulmadan giyilebileceğini kaydeden Yakupoğlu, "Askerimiz yaz-kış tek botla görevini en iyi şekilde ifa edebilecek. Bu devlet açısından da bir kazanç. Botun iç tabanına uyguladığımız teknoloji sayesinde etkili bir yalıtım özelliği kazandırıldı" dedi. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

Taner Yıldız: 'Zamana ihtiyacımız olabilir'

SONRAKİ HABER

Öğretmene 46 yıl hapis

YORUM YAZ
4 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

 • - yorum cu:04 Kasım 2014, Salı 00:22

  bu botlarda fena değil iyi bir düşünce şimdi taktir ettim genel kurmay başkanını 10 üzerindne 5 yıldız daha veriyorum:)

 • - Adsız:03 Kasım 2014, Pazartesi 23:27

  Ne çektim o botlardan Ardahan da ici buz gibiydi

 • - ahmet bilir:03 Kasım 2014, Pazartesi 20:08

  oldukça yerinde bir karar giymeyen bilmez postalların ne kadar rahatsız edici ve soğuğu olduğu gibi ilettiğini.Hareket etme zorluğundan bahsetmiyorum bir kere

 • - yahya baş:03 Kasım 2014, Pazartesi 14:27