ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 11:33

TRT'nin kuruluş yıl dönümü


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, TRT'nin toplumun milli değerlerine gösterdiği hassasiyetle güvenilen bir yayın kuruluşu olmasının yanı sıra gerçekleştirdiği ulusal, uluslararası ve uydu yayınlarıyla da dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasındaki yerini aldığını bildirdi.
     Çelik, TRT'nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
     TRT'nin, Türkiye'de uzun seneler radyo ve televizyon yayıncılığının tek adresi olduğunu, halkın beğendiği, güvendiği bir yayın kuruluşu olarak hizmet verdiğini belirten Çelik, şunları kaydetti:
     "TRT, adeta bir okul misyonuyla yaptığı yayınlarla dilimizin doğru ve kurallara uygun olarak kullanılmasında da öncülük etmiştir. Toplumun milli değerlerine gösterdiği hassasiyetle güvenilen bir yayın kuruluşu olmasının yanı sıra gerçekleştirdiği ulusal, uluslararası ve uydu yayınlarıyla da dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasındaki yerini almıştır. TRT'nin yayıncılık ilkelerinden taviz vermeden yaptığı yayınlarla bu halkın sesi olmaya daha uzun yıllar devam edeceğine yürekten inanıyor, 49'uncu kuruluş yıl dönümünü kutluyorum."
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER