ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 15:09

TRT'nin 50. yıl etkinlikleri


Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT'nin dünya genelinde izlenebilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Şahin, Torbalı'da TRT 50. Yıl Hatıra Ormanı'nda fidan dikim törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Şahin, Türkiye radyolarını tek çatı altında toplamak ve televizyon yayınlarını başlatmak üzere 1 Mayıs 1964'te temelleri atılan TRT'nin 50. kuruluş yıl dönümünün kutlandığını söyledi.
TRT'nin şu anda Güney Amerika dışında her yere yayınlarını ulaştırdığını, 1,5 ay içerisinde bu bölgenin de kapsama alanına alınabilmesi için uydu kiralayacaklarını belirten Şahin, "TRT'nin dünya genelinde izlenebilmesi için çalışmalar yapıyoruz. 1,5 ay içerisinde Güney Amerika bölgesine yayın için bir uydu kiralıyoruz. Onu sağladığımız takdirde kurumun yayınlarının ulaştırılmadığı yer kalmayacak. İngilizce kanalını da devreye soktuğumuzda Türkiye'yi tüm dünyaya İngilizce anlatabileceğimiz bir mecramız olacak. Bugüne kadarki deneyimlerimizle TRT İngilizce'yi de tüm dünyada izlenilir hale getireceğiz. Bu da bizim gerçekten gururumuz."
Şahin, TRT'nin 35 dilde web yayını yaptığını, kısa dalga ve internet ortamından 32 dilde radyo yayınıyla tüm dünyaya ulaştığını kaydetti.
- "Her TRT çalışanının artık birer dikili fidanı var"
İbrahim Şahin, fidan dikim etkinliğiyle Türkiye'yi yeşillendirme misyonunu da üstlendiklerini söyledi.
TRT'de çalışan 7 bin 156 personel için birer fidan dikileceğini dile getiren Şahin, "Arkadaşlarımız bugün burada sembolik olarak 550 fidan dikecek. 500'ü çalışanlar için 50'si de 50.yılı hatırlatmak amacıyla dikilecek. Her TRT çalışanının artık birer dikili fidanı var. Biz bu vesileyle ülkemizi yeşillendirmek gibi bir misyonu üstlendik" dedi.
Şahin, daha sonra çalışanlarla fidan dikti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER