ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 09:06

TRT Müzik ve Türkmeneli Tv ortak müzik programı yaptı


TRT Müzik ve Türkmeneli Televizyonu 'Kerkük' türküleri temalı ortak canlı yayın gerçekleştirdi. TRT İstanbul stüdyolarında gerçekleştirilen müzik programında Mustafa Keser ve mahalli sanatçılar sahne aldı.

Kuzey Irak Türkmen bölgesinde yayın yapan Türkmeneli Tv ve TRT Müzik ortaklaşa müzik programı yaptı. Programda ağırlıkla Kuzey Irak Kerkük türküleri söylendi.

Türkmeneli Televizyonu Genel Müdürü Yalman Haceroğlu, TRT müzik ile yayın yapmanın kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Her şeyden önce TRT camiası ile ilgili çok programlar yaptık. En çok geçen Ramazan 4 program yaptık. İki televizyonun canlı yayın programıdır. TRT Müzik ile canlı yayın yapmak bizim için gurur kaynağıdır. Bu program Arap ülkelerinde de izlenecek. TRT Müzik her zaman bizim yanımızda olmuştur. İbrahim Şahin Bey'in talimatıyla çok yardımlar aldık. Kerkük türküleri ve Türmenler'in yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki türküler söylenecek. Kerkük özel programı oldu" dedi.

TRT Müzik Televizyon Daire Başkan Yardımcısı Tuncay Yürekli, Türkmeneli Televizyonu'nun kardeş bir kuruluş olduğunu ifade ederek "Gerek kültürel gerekse kardeş bir topluluk olması hasebiyle böyle bir şeyi ortaklaşa yapmayı uygun gördük. Bu yayın hem TRT Müzik hem de Türkmeneli Tv'de yayınlanıyor. Biz 2008 yılından beri ortak çalışmalar yapıyoruz. Elimizdeki programları ona göre paylaşıyoruz" şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER