ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 13:02

TRT 6'da bölgenin sorunları konuşuldu

TRT 6da bölgenin sorunları konuşuldu


Kürtçe yayın yapan TRT 6, Şırnak’ta özel programlar düzenleyerek bölgenin sorunlarını konuştu. Silopi’de yapılan özel programa İlçe Kaymakamı Suat Demirci, Şırnak Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Heşar Haşimoğlu ve 4 iş adamı katıldı.

Silopi Grand Otel'in bahçesinde yapılan programda Silopi Kaymakamı Suat Demirci, ilçe hakkında bilgi verdi. Kaymakam Demirci, Habur Sınır Kapısı ile ilçenin ülke ekonomisine yaptığı katkıları anlattı. Program sunucusunun sorularını yanıtlayan konuklardan Şırnak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Heşar Haşimoğlu, Cizre-Habur arasında yapılan Karayoluna değindi. Haşimoğlu, “Yıllardır bu yol bitirilemedi. Şırnak Valiliği bir yılda yüzlerce kilometre yolu asfaltlayabiliyor. Ancak karayolları 50 km’lik yolu niye bitiremiyor. Bunu çok merak ediyoruz. İşi yapamıyorlarsa söylesinler. İşin yapılması için ihalede düşük teklif verene değil, işi bilene verilmesi gerekir. Eğer karayolları bu yolu yapamıyorsa Şırnak Valiliği'ne versin.”diye konuştu.

İş adamlarından Murat Hamaloğlu ise, Silopi ilçesinde esnafların yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Hamaloğlu esnafların askerlerin çarşıya bırakılması talebi olduğunu ve bu beklenti içerisinde olduklarını dile getirdi. Ruşen Tellioğlu isimli iş adamı da, Görümlü Beldesi yakınlarında bulunan su kaynaklarının temiz ve hijyenik olduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Silopi Grand Otelde TRT 6 kanalı tarafından düzenlenen programa; Silopi Kaymakamı Suat Demirci, Şırnak Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Heşar Haşimoğlu, Çiftçilerden Nuri Haşimoğlu, iş adamları Murat Hamaloğlu, Ruşen Tellioğlu ve Silopi’nin kanaat önderlerinden Ahmet Bilen katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER