ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 10:43

Tramvayın altında kalan kadın öldü

Tramvayın altında kalan kadın öldü


Bursa'da, Çınarönü´nden Meydancık durağına doğru sefer yapan tramvayın altında kalan kadın kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi ulaşımı rahatlatmak amacıyla seferlerine devam eden tramvay hattında Meydancık ile Çınarönü arasında seferler sırasında kaza meydana geldi. BURULAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, Çınarönü´nden Meydancık durağı istikametinde sefer yapan tramvaya bir kadın çarptı. Görgü tanıklarının açıklamasına göre, kaldırımda yürüyen kadın, kaldırıma esnaf tarafından konan kahve sandalyeleri ve bira kasaları nedeni ile geçemeyip yine kaldırıma tenekeden yapılmış usulsuz konan çöp tenekesine takılarak sendeleyip dengesini kaybetti, sonra da kaldırımdaki telefon dağıtım kutusu ile tramvayın orta bölümü arasında sıkıştı.

Çöp tenekesinin sesini duyarak tehlike freniyle tramvayı durduran araç sürücüsü ve vatandaşlar, ambulans çağırarak durumu polise bildirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği kadının, o sırada bilincinin açık olduğu, elini oynatabildiği, yalnızca yanağında çizik ve dudağında hafif bir kanama görüldüğü bildirildi. Polis ekiplerinin olay yerine gelişiyle tramvay işletime yeniden başlarken, hastaneye kaldırılan kadının ise yaşamını yitirdiği öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER