ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 18:03

Trakyalılar kültürünü Esenyurt’ta yaşatıyor

Trakyalılar kültürünü Esenyurtta yaşatıyor


Esenyurt Trakyalılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, 20’nci yaşını kutladı. Esenyurt Belediyesi Nikâh Sarayında binlerce Trakyalı’nın katıldığı kutlamaya Kaymakam Ekrem İnci, Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve çok sayıda seçkin konuk iştirak etti.

Sunumunu Hababam Sınıfı’nın ‘Hayta İsmail’i Ahmet Arıman yaptığı gecede Necmi Kadıoğlu, “ Esenyurtlu Trakyalılar olarak nice 20’nci senelerde ağız tadıyla birlik ve beraberlik içinde buluşmanızı diliyorum. Trakyalıların alnı açık insanlar olarak dayanışmanızı gıpta ile tebrik ediyorum. Anadolu’ya gittiğimiz gibi bilmelisiniz ki Edirne’ye, Kırklareli’ne, Tekirdağ’a ve tüm Trakya’ya gidiyoruz ve orada bulunanlara da yatırım, hizmet götürüyoruz. Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ illerimizi AK Parti belediyecilik hizmetleri ile inşallah yeni dönemde buluşturacağız.

Trakya’da bulunan halkı hak ettiği yerlere ve değere getireceğiz. Trakya gelişmiş gibi gözüküyor, ama birçok bölgeden daha geri bırakılmış. İnşaallah bizim arkadaşlarımızın hizmetleri ile Trakya’yı hak ettiği yerlere getirecektir. Esenyurt’ta 10 senede sizin dilediğiniz ne hizmet varsa yerine getirmeye çalıştık. Sınır ilçelerimizde, sınır mahallelerde insanlarımız bizde Esenyurt ‘ta dâhil etseler diye talep ediyorlar. Çünkü biliyorlar ki Esenyurt artık dünkü Esenyurt değil. Esenyurt ’un çok daha geliştiğini, güzelleştiğini İstanbul’un modern ilçeleri arasına girdiği görüyorlar. İlçemiz inşallah daha çok gelişerek büyüyecek.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER