ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 18:32

'Trafik Yaşam Çadırı' kuruldu

Trafik Yaşam Çadırı kuruldu


Hakkari Eminiyet Müdürlüğü, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, "Trafik Yaşam Çadırı" kurdu.
İl Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen programa Hakkari İl Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Zafer Kıdıl, Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Abdi Arslan, bazı daire müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Burada açıklamada bulunan Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, bir hafta boyunca trafik konularında halkın dikkatini çekmek amacıyla etkinlikler düzenleneceğini belirtti. Ergüder, "Bu çerçevede Hakkari'de de bir takım etkinlikler düzenlenmektedir. Trafik yaşam çadırını kurduk. Buradaki önceliğimiz uyarmak ve eğitim vermektir. Türkiye'de artık kazalar bir kader değildir noktasına gelindi. Bu yönden biz de üzerimize düşeni gerek çadırda gerekse önümüzdeki süreçte okullara giderek öğrencilerin bilinçlendirilmesi adına faaliyetler düzenleyeceğiz. Bundan sonra hız ve emniyet kemeri konusunda denetimlerimizi daha da sıklaştıracağız. Önümüzdeki süreçte trafik kazalarını yüzde 20 oranında düşürmeyi hedefliyoruz. Umarız bu konuda iyi sonuçlar alırız. Hakkari, il genelinde 2013 yılı itibarı ile 10 bin 75 araç kayıtlı olup 64 bin 59 kayıtlı sürücü bulunmaktadır. 2012 yılından bu güne kadar il genelinde toplam 360 trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 169 kişi yaralanırken, 9 kişi ise hayatını kaybetmiştir. Şu ana kadar meydana gelen maddi hasarlı trafik kazası sayısı 185 olup, kontrol edilen araç sayısı 7 bin 28, ceza kesilen araç sayısı ise 5 bin 705 Toplam yazılan ceza miktarı 625 bin 372 liradır. Trafikte men edilen araç sayısı 808, mahkemeye sevk edilen sürücü sayısı 528, geri alınan sürücü belge sayısı 24'tür." şeklinde konuştu.

Daha sonra trafik yaşam çadırında bir grup örgenciye trafik polisi eğitim verdi. Eğitime katılan öğrenciler biz burada emniyet kemerin önemini anladık ve alkollü araç kullanmanın getirdiği ölümleri öğrendik. Biz de bunları gidip ailelerimize anlatacağız." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER