ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 18:38

Trafik kazası tatbikatı gerçeğini aratmadı

Trafik kazası tatbikatı gerçeğini aratmadı


Kars’ta Valilik ve Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Karayolu Trafik Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen trafik kazası tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kars Halk Eğitim Merkezi'nde ‘Karayolu Trafik Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak, Resim dalında dereceye giren Dağpınar Çağdaş Yaşam İlköğretim Okulu 4/C sınıfı öğrencisi Şeval Yurul, Koyun Yurdu Köyü Ali Kara İlköğretim Okulu 4/A sınıfı öğrencisi Ömer Ağbada ve Halitpaşa İlköğretim Okulu 2/C sınıfı öğrencisi Hasan Ali Güzel’e Kars Valisi Eyüp Tepe tarafından ödülleri verildi.

Ardından, Kars İl Emniyet Müdürlüğünce yılın trafik görevlisi seçilen Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Adem Çakır’a İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak tarafından ödülü verildi. Daha sonra ise salon dışında kaza yapan bir araca müdahale ve yaralının araçtan çıkarılması tatbikatı gerçekleştirildi. Gerçeğinden farksız tatbikata İl Trafik ekiplerinin yanı sıra AFAD, UMKE ve 112 ekipleri de katıldı.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Trafik Tescil Şube Müdürlüğünde görevli Komser Yardımcısı Mustafa Öztürk, bu haftanın Trafik Haftası olması hasebiyle bir tatbikat gösterisini gerek öğrencilere gerekse vatandaşlara düzenlendiklerini ifade ederek, "Burada yaralamalı bir kazayı canlandırdık. Trafik polislerimizin kaza karşısında yaptıklarını gösterdik. Araçtan nasıl kurtarma yapılır ve AFAD, UMKE ve 112 çalışanlarıyla nasıl çalışılırı gösterdik." dedi. Etkinlik, kokteylle sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER