ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 19:54

Trafik kazalarına tabutlu tepki

Trafik kazalarına tabutlu tepki

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bazı vatandaşlar, sıkça kazanın yaşandığını iddia ettikleri kavşağa dikkati çekmek amacıyla tabutlu eylem yaparak önlem alınması istedi.


Cumhuriyet Caddesinde bir araya gelen vatandaşlar omuzlarına aldıkları tabutlarla Kızıltepe yolu kavşağına yürüdü. Kavşakta yola çıkarak araç trafiğini engelleyen grup, kavşakta her gün yaralamalı veya ölümlü kaza yaşandığını söyledi.
Grup adına açıklama yapan ehmet Nuri Cengiz Çevik, hatalı yapım nedeniyle kazaların yaşandığı ileri sürerek, konuyu Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne bildirmelerine rağmen eksikliklerin giderilmediğini iddia etti.
Çevik, "İnsanlarımızın daha fazla mağdur olmaması ve olayın ciddiyeti açısından Nusaybin sivil toplum kuruluşları olarak yaptığımız görüşmelere rağmen henüz bir sonuç elde edilemedi. Kazaların bir daha yaşanmaması için derhal gerekli düzemenin yapılmasını istiyoruz" dedi.
Sürücülere karanfil dağıtan grup daha onra eylemlerine son vererek yolu araç trafiğine açtı.
Eyleme Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş ve Esnaf Sanatkar Odası Başkanı Abdulğani Bilge de katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER