ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 12:44

Trafik kazaları MOBESE'ye yansıdı


Trabzon'da son üç ayda sürücülerin hataları yüzünden özellikle kavşaklarda meydana gelen çok sayıda trafik kazası, MOBESE kameralarınca kaydedildi.
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, kentte yaşanan asayiş olaylarının daha kolay çözülmesi ve suçların önlenmesi amacıyla kurulan sabit ve hareketli Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameraları, Trabzon'da geçen ağustos, eylül ve ekim aylarında ilin çeşitli semtlerine yaşanan çok sayıda trafik kazasını kaydetti.
Trabzon Valiliğince basına dağıtılan görüntülerin incelenmesi sonucu, kentte trafik kazalarının genellikle Atapark, Moloz, Erdoğdu ve Değirmendere mevkilerinde kavşaklar ile Çömlekçi Mahallesi'ndeki tünel çıkışında yaşandığı gözleniyor.
Kavşaklardaki kazaların özellikle aşırı hız, kırmızı ışık ve takip mesafesi ihlali ile dönüş kurallarına uyulmaması sonucu yaşandığı görülüyor.
Görüntülerde, aşırı hızla ilerleyen bir otomobilin kaldırıma çarparak takla atması, yolun kaygan olması sebebiyle bazı araçların yol ortasında dönerek bariyerlere çarpması ve trafik kurallarına uyulmaması yüzünden yaşanan kazalarda araçların birbirine çarparak hasar görmesi dikkati çekiyor.
Polis yetkilileri, trafik kuralarına uyulmasının hayat kurtardığını, sürücülerin can ve mül güvenliği açısından kurallara uyması gerektiğini kaydettiler.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER