ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 15:18

Trafik kazaları mobese kamerasında


Mersin'de meydana gelen trafik kazaları mobese kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Mobese kameralarını yansıyan kazalarda aşırı hız ve dikkatsizliğin ön planda olması dikkat çekti.

At arabasının karıştığı kaza ise ilginç görüntülerin oluşmasına neden oldu. Hızla gelen at arabası önce sürücüsünü üzerinden attı. Daha sonra arabadan kurtulan atın dört nala koşarak kaçtı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı öncesi trafik kazalarına dikkat çekilmek ve trafik kazalarının nedenlerinin daha iyi bilinmesi için mobese kayıtlarına yansıyan trafik kazaları basın mensuplarına dağıtıldı. Kazaların aşırı hız, hatalı sollama, trafik işaretlerine uyulmama ve alkollü iken araç kullanmanın etkili olduğu görüldü. Kazalarda motosiklet kazalarının yoğun olması dikkat çekti.

    Park kavşağında meydana gelen kazada dikkatsiz bisiklet sürücüsü arkasındaki şahısla birlikte hızla gelen aracın çarpması ile kendilerini yerde bulurken Özgür Çocuk Parkı kavşağında ise anne ve babasının geçmesini beklediği çocuğa bir anda araç çarpıyor. Eski Soğuksu Polis Merkezi önünde ise hızla gelen motosikletteki 2 kişi bir aracın çarpması ile havada uçarak yere düşüyor. Yağmurlu hava nedeniyle bir minibüs ise kontrolden çıkarak ters dönerken Adnan Menderes Bulvarı'ndaki kazada ise hızlı gelen bir motosiklet karşıya geçmeye çalışan çocuğu hızla çarpıyor, korkan çocuk ise hızla orta refüje çıkıyor. Görüntülere kavşaklarda yaşanan bir çok kaza yansırken en ilginci ise bir arabasının karıştığı trafik kazası oluyor. Portakal Telekom kavşağındaki kazada araçlar kırmızı ışıkta beklerken at arabası son sürat araçların arasına giriyor. At arabasının üzerindeki sürücü kendini yerde bulurken arabadan kurtulan at dört nala koşarak kaçıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER