ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 12:31

Trabzon'da şehir magandaları iş başında


Trabzon Belediyesi tarafından Faroz Balıkçı Barınakları'nın bulunduğu sahil şeridine yerleştirilmiş olan çok sayıda çöp kutusu, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi.

Kimliği belirsiz kişilerin gerçekleştirdiği olayda çöp kutuları yerlerinden sökülerek ezildi ve kullanılamaz hale getirildi. Daha önce sahildeki ağaçlara ve banklara zarar veren, Zağnos Vadisi’nde bulunan Osmanlı kahvesi binası ile kafeteryanın camlarını kırarak kaldırım taşlarını söken magandaların bu seferki hedefi çöp kutuları oldu.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, zaman zaman Trabzon'daki şehir mobilyalarına, oyun parklarına zarar verildiğini bu kez ise çöp kutularının hedef alındığını kaydederek, "Bunu yapanları vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Trabzon’u daha güzel bir kent haline getirip gelecek kuşaklara bırakmak için gece gündüz çalışırken; bazı kendini bilmez kişiler maalesef halkın ortak malı olan yerlere zarar vermeye devam ediyor. Bunu yapanlar aslında kendilerine de zarar veriyor. Çünkü bu kent onların da kentidir. Sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar olan bu kişiler asla Trabzon'u yansıtmamaktadır. Halkın malına zarar veren bu kendini bilmez kişilerin emniyet güçlerince yakalanarak adalete teslim edilmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER