ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:34

Trabzon'da master plan hazırlanıyor

Trabzonda master plan hazırlanıyor


Sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri ile alternatif turizmde önemli bir potansiyele sahip olan Trabzon’da, kış turizmi için master plan hazırlanıyor. Avusturyalı uzmanlar tarafından bölgenin kış turizm potansiyeli ortaya çıkartılacak.

Kış Turizmi Master Planı’nı hazırlık için Trabzon’a gelen Avusturyalı uzmanlar Klaus Hillbrand, Wolfgang Rappold, Kurt Danksagmüller, Hubert Ramskogler, Vali Dr. Recep Kızılcık’ı makamında ziyaret etti. Avusturyalı heyetle bir süre görüşen Vali Kızılcık, Trabzon alternatif turizmde önemli bir potansiyele sahip olduğuna vurguladı. Turizm alanında tecrübeli olan ülkelerin uzmanlarıyla ortak bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Kızılcık, özellikle kış turizmi alanında tecrübeli kişilerle çalışmanın avantajlı olacağına inandığını dile getirdi.

Trabzon’un alternatif turizm anlamında tarih, kültür ve ekolojik değerler bakımından çok zengin bir bölgede ve coğrafyada yer aldığına işaret eden Kızılcık, “Kış turizminin de bu potansiyele buna ayrı bir zenginlik katacağını düşünüyorum. Böylece yılın 12 ayı burada turizm yapma imkanı bulacağız. Uzungöl başta olmak üzere doğal güzelliklerimizi kış turizminin yapılacağı yerler olarak değerlendirip, insanların hoşça vakit geçireceği mekanlar haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Vali Kızılcık, 20 yıldır kış turizmi faaliyetleri içersinde bulunan ve Avusturya’da birçok kayak merkezinde üs düzey görev alan heyetin bir süre Trabzon’da bulunarak bölgenin doğal zenginlik potansiyellerini yerinde inceleyeceklerini belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER