ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 14:58

Trabzon gençlerin gücüne inanıyor

Trabzon gençlerin gücüne inanıyor


Trabzon Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Muammer Tosun, büyükşehir olacak olan kentte yaşanan gelişmelerin en çok gençlere yarayacağını söyledi.

 Muammer Tosun, ilin büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Trabzon'un büyükşehirle birlikte çağ atlayacağını kaydetti. Başkan Tosun, son yıllarda dünyadaki gelişmelere paralel olarak, toplumun beklentilerinin arttığını ve ihtiyaçların çeşitlendiğini belirterek, “Belediyelerin hizmetleri her alanda çeşitlilik gösteriyor. Bu nedenle kaynak ihtiyaçları artıyor. Büyükşehirle birlikte Trabzon, yüksek tutarda kaynağa kavuşacağından vatandaşlara daha etkin hizmetler verilebilecek. Kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasıyla şehrin sosyo-ekonomik durumunda pozitif değişikliklere yol açacağından gençlerde bu durumdan daha çok yararlanma imkânına kavuşacaklardır. ‘Marka kent Trabzon’ için büyükşehir olmak her alanda olduğu gibi gençlik alanında da çok önemli bir adımdır.” ifadelerini kullandı.

Tosun, “Belediyecilik bir hizmettir. Bizler de belediye ile gençler arasındaki köprüyü oluşturmaktayız. Gençlere her alanda imkânlar sağlamak bizim görevimiz. Onlara ön ayak olmalıyız, büyükşehir belediyesi olduk deyip köşeye çekilemeyiz. Daha fazla canla başla çalışacağız. Trabzon'un çoktan hak ettiği büyükşehir olma hakkını gençlere samimiyetle yaşatmalıyız. Bugün itibariyle 7 bin üyeye ulaştık. Bu Türkiye genelindeki gençlik oluşumlarının ulaşamadığı bir sayıdır. Bu rakam gösteriyor ki Trabzon Gençlik çalışmaları alanında da büyükşehir olmayı çoktan hak etmiştir.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER