ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 17:01

Torununun tabutuna sarılan babaanne de öldü

Torununun tabutuna sarılan babaanne de öldü


Kırıkkale’de 86 yaşındaki babaanne ölen torununun tabutuna sarıldıktan sonra fenalaşarak yaşamını yitirdi.

Kırıkkale’nin Yenimahallesi semtinde oturan Ulu ailesi, iki şok birden yaşadı. Önceki gün yaşamını yitiren 24 yaşındaki Samet Ulu’nun 86 yaşındaki babaannesi, torun acısına dayanamayarak geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. Torun Samet’in cenazesi öğle namazından sonra Kırıkkale’de babaannesinin cenazesi ise Cankurtaran köyünde ikindi namazından sonra defnedildi.

İş yerinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Samet Ulu’nun acısını yaşayan aile, ikinci bir ölümle sarsıldı. Samet’in cenazesi evlerinin önüne geldiği sırada kalabalık içinden fırlayarak cenaze arabasındaki tabuta sarılan babaanne Mühide Ulu, kalp krizi geçirdi. Kalabalığın gözleri önünde "Bende geliyorum, beni de götür" diyerek torunun tabutuna sarılan yaşlı kadın, kendisine engel olmaya çalışanların kolları arasında can verdi. Baba Hasan Ulu, hem oğlunu, hem de annesini kaybetmenin üzüntüsü ile adeta yıkıldı.

Torun Ulu, Nenehatun Camii’nde kılınan namazdan sonra Yeni Mahalle Mezarlığı'nda defnedildi. Torununun acısı ile yaşamını yitiren babaannenin cenazesi ise Cankurtaran köyünde ikindi namazından sonra toprağa verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER