ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 17:42

Toroslar'ın Portakal Parkı hizmete girdi

Torosların Portakal Parkı hizmete girdi


Mersin Merkez Toroslar Belediyesi’nce Portakal Mahallesi’nde 9 bin metrekarelik alanda inşa edilen Portakal Parkı hizmete girdi.

Modern çocuk oyun grupları, fitness aletleri, yürüyüş yolları ve süs havuzunun da yer aldığı parka son olarak oturma grupları yerleştirildi. Parkın Turgut Türkalp, Turunçlu ve Demirtaş Mahallelerine yakın mesafede olması nedeniyle buradaki vatandaşlar tarafından da ilgi gördüğü bildirildi. 9 yılda 56 olan park sayısını 124’e, 108 bin metrekare alan olan yeşil alan miktarını da 850 bin metrekareye çıkartarak Toroslar’ı adım adım yeşil bir geleceğe hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna, "Amacımız, büyük parklar yaparak, çevre mahallelerdeki insanlarımızın da tesislerden yararlanmasını sağlamaktır." dedi.

Parkları sadece çocukların oyun oynadığı alanlar olarak değil, yetişkinlerin de spor yapabileceği mekanlar olarak tasarladıklarını da belirten Başkan Tuna şöyle devam etti: "Yaptığımız kalıcı hizmetlerle vatandaşlarımız, günün her saatinde parklarımızda dinlenme ve spor yapma şansı bulabiliyor. Sokak aralarında, cadde ortasında ya da apartmanların arasında oynamak zorunda kalan çocuklarımız evlerinin önünde yapılan parklarda oynama imkanına kavuştu. Sağlıklı gelecek için yeşil alanların önemini biliyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER