ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 14:15

Toroslar'ı kendi kendine yeten bir ilçe yaptık


Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yaptıkları yatırımlar ve sundukları hizmetlerle ilçeyi kendi kendine yeter hale getirdiklerini söyledi.

Toroslar Belediyesi'nin Şubat ayı olağan meclis toplantısı Başkan Hamit Tuna başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Mersin Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü'nün 12. Mersin Uluslararası Müzik Festivali için istediği maddi desteğin sağlanmasına ilişkin teklif oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Toplantıda ayrıca, Liman Vergi Dairesi’nce oluşturulacak satış komisyonunda görev yapmak üzere, meclis üyeleri arasından Salih Özkan asil, Şahin Işık da yedek üye olarak seçildi.

Belediye Başkanı Tuna, yapılan hizmetlerle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Toroslar’ı kendi kendine yetebilen bir konuma getirdiklerini vurgulayan Tuna, 12 bin 500 metrekarelik bir alanda başlatılan kültür merkezi inşaatının devam ettiğini söyledi. Hamit Tuna, Selçuklu mimarisini yansıtacak şekilde tasarlanan kültür merkezinin önemli bir boşluğu dolduracağını aktardı. 10 ay içerisinde tamamlanacak merkeze Yunus Emre’nin ismini vereceklerini belirten Başkan Tuna, ilçeye 9 yılda 850 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını aktardı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER