ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 17:52

Toroslarda metruk binalar yıkılıyor

Toroslarda metruk binalar yıkılıyor

Mersin merkez Toroslar Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve kötü görüntü oluşturan metruk binaları yıkıyor.


Mersin merkez Toroslar Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve kötü görüntü oluşturan metruk binaları yıkıyor.

Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu kapsamda, Arpaçsakarlar ve Bahçeci mahallesinde bulunan bir metruk binanın yıkımını daha bina sahibinin isteği doğrultusunda gerçekleştirdi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçede huzur ve güvenin tesisine büyük önem verdiklerini belirterek, kokulu madde ve alkol bağımlılarının yuvası haline gelmiş metruk binaların yıkımlarını, bina sahiplerinin veya mahalle sakinlerinin dilekçelerine istinaden gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Çevre kirliliğini önlemek amacıyla tehlike arz eden metruk yapıları bölgemizden temizliyoruz" diyen Tuna, "Hem vatandaşlarımız rahat bir nefes alıyor hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Belediye olarak ilçemizi modern bir kent görünümüne kavuşturma çabası içindeyiz. Ayrıca bu yıkım çalışmaları ile sokak çocukları ile uyuşturucu madde bağımlılarının barınağı haline gelen bu yapıları sosyal bir sorunun mekanı olmaktan kurtarıyoruz. Tüm hizmetlerde olduğu gibi yıkım çalışmalarına da büyük önem veriyoruz ve ilçe halkının huzurunu ön planda tutmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, çevrelerinde bu tür binalar varsa bize en kısa süre ulaşmalarıdır” ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER