ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 17:57

Toplum Destekli Polis'ten Ramazan yardımı

Toplum Destekli Polisten Ramazan yardımı


Kırıkkale’nin merkez mahallerinde ailelere yardım paketi ulaştıran Toplum Destekli Polis Hizmetleri Büro Amirliği polisleri, ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarını çalarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Ramazan'da yardımlaşmanın önemine dikkat çeken İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, polis olarak halkın ihtiyaç duyduğu her anda yanında olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Kartal, emniyet ve asayişi sağlamaktaki görevlerinin yanında, toplumsal konulara da duyarlı olduklarını kaydederek, Kırıkkale’de 40 aileye gıda ve çek yardımı ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini ifade etti.

Bereket ayı olarak bilinen Ramazan'ın özünde birlik, beraberlik ile paylaşma ve yardımlaşma olduğunu belirten Kartal, "Ramazan ayı toplumda bireylerin birbirleri ile paylaşmanın ve yardımlaşmanın hazını yaşadığı mübarek bir aydır. Bu ayda birlik ve beraberliğin korunması ve devam ettirilmesi için büyük bir çalışma sergilenmektedir. Kısacası Ramazan ayı bireylerin kendi kendileri ile bir bakıma nefis muhasebesi yapması yanında, toplum olarak da paylaşma ve yardımlaşma yapmasına imkan tanımaktadır." dedi. Yardımı alan vatandaşlar da polise teşekkür etti. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER