ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 15:46

Topbaş’tan metro hattı müjdesi

Topbaştan metro hattı müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’tan İstanbullulara yeni bir metro hattı müjdesi daha verdi.


Kadir Topbaş, Beykoz'da düzenlenen 149 adet yeni erguvan otobüsün hizmete alınması töreninde Bakırkırköy-Büyükçekmece (TÜYAP) arasına yeni bir metro hattı ilave edileceğini söyledi.

Aktif olarak 141.5 km raylı sistem hattı ile İstanbul’a hizmet veren metro sistemine, 25 km. uzunluğunda, 18 İstasyonlu, Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) metro hattı da ilave edilecek.

Proje çalışmaları tamamlanan, yapım ihalesi hazırlıkları da son aşamada olan metro hattı; Bakırköy-İncirli'den başlayıp, Bakırköy-Küçükçekmece arasında D-100 Karayolu kuzeyindeki yerleşimlerin içerisinden geçerek, Küçükçekmece'den sonra ise D-100 Karayolu koridorunu izleyerek Beylikdüzü'nde bulunan TÜYAP Fuar Merkezi'nin önünde sonlanacak.

Bakırköy-Beylikdüzü metro hattı ile saatte tek yönde 45 bin yolcu taşınması planlanıyor. Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) metro hattının 2017 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.

Hattın müjdesini veren Başkan Topbaş, Bakırköy/İncirli-Sera-Kocasinan-Zafer- Çobançeşme-Sefaköy-Cennet-Küçükçekmece-Avcılar Park-Reşitpaşa-Avcılar Üniversite- Cihangir-Ambarlı - Haramidere -Yakuplu - Beylikdüzü/Esenyurt-Beylikdüzü Toplu Konutlar- Büyükçekmece (TÜYAP) duraklarından oluşan 25 kilometrelik hattın yapımıyla metrobüs yoğunluğunun ortadan kalkacağını ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER