ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:18

Topbaş, Vialand'ın tanıtımını yaptı

Topbaş, Vialandın tanıtımını yaptı


Türkiye’nin ilk tema parkı Vailand’in tanıtımı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Projeye ilişkin konuşan Kadir Topbaş, “İstanbul’u, Londra, Paris ve New York arasında kendini hissettiren bir şehir haline getireceğiz. Vailand’i de yap işlet devret modeliyle İstanbul'a kazandırmayı istiyoruz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin ilk tema parkı Vialand’ı, önümüzdeki yıl hizmete sokacak. İstanbul’a gelen turist sayısını yüzde 15 artırması beklenen projenin tanıtı Kadir Topbaş’ın da katılımıyla yapıldı. Programda konuşan Topbaş, projenin önümüzdeki yıl 23 Nisan’da hizmete alınacağını söyledi. “Projeyi ‘yap, işlet, devret’ modeliyle İstanbul'a kazandırmayı istiyoruz.” diyen Topbaş, "Dünyada ülkeler yarışmıyor. Dünyada artık şehirler yarışacak duruma geldi. İstanbul'u böyle bir yarışa sokmak istiyoruz. İstanbul'u Londra, Paris ve New York arasında kendini hissettiren bir şehir haline getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Programa, projeyi hayata geçirecek olan Gürsoy Grup CEO’su Abdurrahman Gürsoy, Via Grup Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar ve Vialand Genel Müdürü Mehmet de Emeç katıldı.

VİALAND, 23 NİSAN'DA HİZMETE GİRECEK

Eyüp ve Gaziosmanpaşa sınırları içinde, 600 bin metrekare alana kurulacak olan Vialand’n, gelecek yıl 23 Nisan Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete alınması planlanıyor. Parkta 4 bin kişinin de istihdam edilmesi bekleniyor.

Planlaması yapılan proje kapsamında, 3 saniyede 110 kilometreyi aşan, hızıyla Avrupa’nın en çok ilgi gören Roller Coaster’ı da (Hızlı tren), Vialand’in eğlence ünitelerinden bir tanesi olarak parkta yer alacak.

Hızlı akarsuda rafting tecrübesinin ailece yaşanabileceği Rapid Ride, doğal şelalelerde eğlence için Splash Coaster, Roller Coaster tutkunu olan veya olmaya hevesli herkesin zevkle binebileceği Family Coaster parka heyecan katacak.

Park ziyaretçileri, eski İstanbul sokaklarını Vialand’de bulacak ve bu sokaklarda dolaşırken farklı yönleriyle İstanbul’u keşfetmenin keyfini yaşayacak.

Fatih eğlence ünitesinde ziyaretçiler, Osmanlı Dönemi’nde heyecanlı bir gezintiye çıkacak, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethine tanıklık edecekler.

Dünyanın seçkin eğlence parklarında en çok ilgi çeken eğlence ünitelerinden biri olan Splash Coaster, sıcak yaz günlerinde adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelecek.

Eğlencenin yanı sıra, özellikle ilk ve orta öğretim çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve öğretici aktivitelerin de yer alacak.

Vialand’de birçok sosyal sorumluluk projesi de hayata geçirilecek. Özel gün etkinlikleri, mevsimsel kutlamalar, ışık şovları ve özel projeksiyon gösterileri yapılacak.

2 bin metrekarelik alanda tüm görkemiyle yükselen Şato, ziyaretçilerine masal dünyasının kapılarını açacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER