ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 11:42

Topbaş; Geleneksel kültür ve tatlarımıza sahip çıkalım

Topbaş; Geleneksel kültür ve tatlarımıza sahip çıkalım

Büryan kebabı balı, cevizi, yoğurdu, kaymağı, peyniri, fındığı, fıstığı ile İstanbullulardan yoğun ilgi gören “Bitlis Tanıtım Günleri”ni gezen Başkan Kadir Topbaş, bu tarz tanıtım günlerinin kaybolmaya yüz tutan geleneksel kültür ve tatları yaşattığını, bu nedenle sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.


Bitlis Tanıtım Günleri'ne İstanbullulardan yoğun ilgi

Feshane Kültür Merkezi’nde İstanbul’da Bitlis Tanıtım Günleri İstanbullulardan yoğun ilgi görüyor. Bitlis ve ilçelerini İstanbul’a taşıyan etkinlik 3 Kasım’a kadar sürecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulardan yoğun ilgi gören tanıtım şölenini Bitlis Valisi Veysel Yurdakul ve Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın ile birlikte gezdi.

Büryan kebabı balı, cevizi, yoğurdu, kaymağı, peyniri, fındığı, fıstığı…
İkram edilen yöresel yiyeceklerin tadına bakan ve katılımcılarla sohbet eden Kadir Topbaş’a Bitlisliler de yoğun ilgi gösterdi. Bu tarz tanıtım günlerinin kaybolmaya yüz tutan geleneksel kültür ve tatları yaşattığını, bu nedenle sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen tanıtım günlerini ziyaret etmeye özen gösterdiğini söyledi.

İstanbul’un Türkiye’nin özeti olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, tarihi ve yöresel dokusuyla yaşatılan Bitlis şehrinin de son yıllarda gelişme yolunda önemli adımlar attığının altını çizdi.

İstanbul’da Bitlis Tanıtım Günleri, şehrin tarihi, kültürü, gelenekleri ve yetiştirdiği ışık şahsiyetleri İstanbul’a taşıdı. Büryan kebabı balı, cevizi, yoğurdu, kaymağı, peyniri, fındığı, fıstığı ve daha nice yöresel ürünü ile İstabullulara misafir olan şölende, yöresel büryan kebabı için tandır kuyuları da açıldı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER