ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2014 Çarşamba 10:26

Tombalacılara "dayakçı Koca" cezası

Tombalacılara "dayakçı Koca" cezası

Adana’da Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi Adana İl Başkanlığı’nda "tombala" oynatan 10 kişiye hakim, "Parti binasına ve civarına 2 ay yaklaşmama cezası" verdi.


Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, daha önce 46 kez "tombala" operasyonu yaptıkları Güven Parti’den ayrılan bazı şahısların Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi Adana İl Başkanlığı’nı tombala oynatmak için açtığını öğrendi.

Bunun üzerine polis, parti yöneticilerini ve partiyi takibe aldı. Yapılan takip sonucunda partide tombala oynatıldığını öğrenen polis baskın yaptı. Yaptığı baskında polis 75 kişiyi tombala oynarken yakaladı. Bu kişilere Kabahatler Kanunu’na göre 89’ar lira para cezası verildi. Tombala oynatmaya yer temin eden ve oynatan partinin il başkanı Fevzi T.’nin de aralarında bulunduğu K.G., E.İ., I.M.H, M.G., E.S., M.Y., İ.Y., H.İ., B.B. ve E.B. isimli şahıslar tombala oynatmak ve 1072 Sayılı Kanuna muhalefetten adliyeye sevk edildi.PARTİYE 2 AY YAKLAŞMAMA CEZASI VERİLDİ

Hakim daha önce dayakçı kocalara uygulanan eve yaklaşmama ya da uzaklaştırma cezasını bu kez il başkanı Fevzi T.’nin dışındaki 10 kişiye uyguladı. Hakim verdiği cezada, "Tombala oynatan ve buna yer temin ettiği tespit edilen Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi’nden 10 kişiye il binasına ait adres ve civarına 2 ay süreyle yaklaşmamaları istenerek, ihlallerinin saptanması halinde tutuklanarak cezaevine gönderilmesi" kararını verdi.Partnin il başkanı Fevzi T. ise serbest bırakıldı.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER