ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 11:50

Tolon, Silivri Devlet Hastanesi'nde ameliyat oldu


Rahatsızlığı nedeniyle acil olarak Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ergenekon davası tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, geçirdiği ameliyatın ardından cezaevine nakledildi. Ameliyatta Tolon'un, tiroid bezleri ve safra kesesi alındı.

Ergenekon davasında müebbet hapis cezası verilen Orgeneral Hurşit Tolon, acil olarak Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Geçtiğimiz Pazar günü yaklaşık 2,5 saat süren iki ayrı operasyon geçirdiği öğrenilen Tolon'un tiroid bezleri ile safra kesesi alındı. Ameliyatın ardından taburcu olan Tolon'un Silivri Cezaevi'ne döndüğü belirtildi.

Tolon'un avukatı İlkay Sezer, yaptığı yazılı basın açıklamasında, "48 yıl süreyle vatanına ve Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet etmiş olan Tolon'a her fırsatta saldırmayı görev edinmiş, çirkin karalama kampanyaları yürüten bazı çevrelerin spekülasyonuna konu olmaması için söz konusu ameliyat hakkında yalnızca ailesine bilgi verilmiştir. Tolon, hastaneden taburcu edilmesini müteakip, maruz bırakıldığı hukuksuzlukla mücadeleye kaldığı yerden devam etmek üzere Silivri Cezaevine dönmüştür." ifadesine yer verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER