ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:13

"TOKİ'den aslan payını aldık"

"TOKİden aslan payını aldık"


Erzurum merkez Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, kentsel dönüşümde, yatırımlar ve çevre düzenlemeleri ile marka ilçe hedefine doğru hızla ilerlediklerini ifade etti. Aziziye’nin Erzurum’un kentsel dönüşümde örnek ilçesi olduğunu belirten Cengiz, bunda TOKİ’den aldıkları payın ciddi etkisi olduğunu söyledi.

Mayıs ayı belediye meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Cengiz, ilçenin çehresinin değiştiğini ve kentsel dönüşümde büyük mesafe kat ettiklerini belirtti. Son 11 yılda Erzurum’a kentsel dönüşüm için TOKİ’den 70 milyon lira ödenek aktarıldığını ve bunun 50 milyon lirasını Aziziye Belediyesi’nin kullandığını dile getiren Başkan Cengiz, “Bu rakamsal veriler Aziziye’nin kentsel dönüşümde elde ettiği başarının göstergesidir. 4 yılda 530 bin metrekare alanda kamulaştırma yapmak kolay iş değildir. Ekibimizle birlikte ortaya koyduğumuz samimi çalışmalar, istişareler ve halkımızla kurduğumuz gönül köprüsü sayesinde adeta yeni bir ilçe inşa ediyoruz. Hemşehrilerimize hak ettikleri hizmeti sunmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz.” dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE VE TOKİ’YE TEŞEKKÜR

Kentsel dönüşüm başta olmak üzere, yapılan çalışmalarda AK Parti Erzurum milletvekillerinden de büyük destek gördüklerine vurgu yapan Cengiz, “Bir projeyle Ankara’ya gittiğimizde tüm milletvekillerimiz kapılarını ardına kadar bizlere açıyor. Bugün bizim ilçemize yaptığımız her güzel hizmetin altında milletvekillerimizin de imzası vardır. Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. İlçemize yaptığımız yatırımlarda büyük emekleri var. Ayrıca, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ve çalışanlarına da ayrıca teşekkürü borç biliyorum. İlçemizdeki kentsel dönüşüm çalışmalarında değerli milletvekillerimizin ve TOKİ’nin büyük destekleri oldu." ifadelerini kullandı.

4 YILDA 530 BİN METREKARE ALAN KAMULAŞTIRILDI

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi veren Belediye Başkanı Fatih Cengiz, kamulaştırma faaliyetlerinin önemli kısmının tamamlandığına işaret ederek, "Gezköy’de 300 dönüm alanın kamulaştırılması tamamlandı ve tapu tescil davaları yüzde 95 sonuçlandı. Bu yıl inşallah Gezköy’de bir planlama söz konusu olacak. Yine Ilıca Eski Mahalli birinci etapta 320 konut hak sahiplerine teslim edildi ve ikinci etapta da yıkım çalışmaları sürüyor. Ilıca’nın girişinde sağ tarafta bulunan Yeşil Mahalle’de ise hak sahipleriyle kısa bir süre önce görüşmelere başlamamıza rağmen 5 milyon liralık tapu devri aldık. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Hemşehrilerimizin desteğiyle ilçemizin çehresi değişiyor.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER