ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 18:05

TOKİ konutlarında kura heyecanı


Erzincan'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan 385 konut için 7 bin 914 müracaat olunca, hak sahiplerini belirlemek için statta kura çekildi.
Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Taksim Mahallesi'nde yaptırılan konutların bir bölümü hak sahiplerine teslim edildi. Geri kalan 385 konut ise satışa çıkarıldı.
Konutlar için 7 bin 914 başvuru olunca, hak sahiplerini belirlemek için 13 Şubat Stadı'nda kura çekildi.
Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, kura çekimi öncesinde yaptığı konuşmada, şehirlerin yıllardır en önemli sorunlarından birinin sağlıklı ve kaliteli konut olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
"Türkiye'nin her tarafında gecekondular almış başını gitmişti. TOKİ aracılığıyla Türkiye'nin dört bir yanında, illerimizle ilçelerimizin neredeyse tamamında sosyal donatılarıyla modern şehir imkanlarının sağlandığı sağlıklı yerleşim mekanları konusunda çok önemli çalışmalar yapıldı. Şehirler adeta son dönemde yeniden imar edildi, insanlarımızın, vatandaşlarımızın yaşam standartları yükseltildi. 2004 yılından bu güne kadar TOKİ tarafından tamamlanan ve devam edenlerle Erzincan'a 6 bin 566 konut, 6 ilköğretim okulu, 2 hastane, 5 ticaret merkezi, 4 cami, 2 kültür merkezi, 3 karakol, 8 spor salonu, çarşı, sosyal tesis, açık spor alanı, sevgi evi ve kütüphane kazandırılmıştır" diye konuştu.
Belediye Başkanı Yüksel Çakır ise Erzincan'ın kentsel dönüşüm alanında tecrübe kazandığını vurgulayarak, "TOKİ evsizlere ev yapma konusunda geçmişten beri var olmasına rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandırdığı işlevle ülkemizin bu alandaki ihtiyaçlarını karşıladı ve karşılamaya devam ediyor" dedi.
Konuşmaların ardından, Akdemir, Çakır ve davetlilerce kura çekilerek hak sahipleri belirlendi.
Kurada ismi çıkan vatandaşlar, büyük sevinç yaşadı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER