ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 17:03

TOKİ Antalya’ya 384 konut yapacak


Antalya ili Kepez ilçesi sınırları içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Döşemealtı 2. etap sosyal konut projesi başlattı. TOKİ, Döşemealtı Çıplaklı bölgesinde 1+1 olarak 384 konut yapacak. Konutlar maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme koşulları ile taksitli olarak satışa sunulacak.

Döşemealtı bölgesinde yapılacak konutlara başvuruda bulunmak isteyenlerin Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi gerekiyor. Başvurular ise şahsen 1-30 Nisan tarihleri arasında gerekli belgelerle birlikte Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na (SYDV) yapılacak.

Başvuru sahiplerinde ise şu şartlar aranıyor: TC vatandaşı, 21 yaş ve üzeri, kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak, 3294 sayılı Kanun'a uygunluğu ilgili SYDV tarafından tespit edilmek, SYDV’den yardım alıyor veya alabilecek durumda olmak, kendisi ile eşi, velayeti altındaki çocukları ve hanede yaşayan diğer kişilerin mülkiyetinde herhangi bir konut bulunmamak, bir hane halkı adına (yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına) yalnızca bir adet başvuru yapmak, TOKİ konutlarından satın almamış olmak ve TOKİ konut kredisi kullanmamış olmak. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER