ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 13:23

TOKİ açıklama yaptı


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki asansörlerde yapım hatasından kaynaklanan sorun bulunmadığını ve bakım eksikliğinden oluşabilecek arızalarda İdare'nin herhangi bir sorumluluğu olmadığını bildirdi.
     TOKİ'den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili iddialara açıklık getirilmesi gereği duyulduğu belirtildi.
     İdare tarafından 20 Ocak 2006'da ihalesi yapılan ''Diyarbakır ili 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile kafeterya, cami inşaatı''nın tamamlandığı ifade edilen açıklamada, tesislerin 3 Aralık 2008'de geçici kabulünün onaylandığı ve 1 Haziran 2009'da tutanakla Diyarbakır Sağlık İl Müdürlüğü'ne sorunsuz teslim edildiğine dikkat çekildi.
     Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi'nce 12 Mart 2010'da asansörlerin incelenip, uygun bulunmasının ardından Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından asansör işletme ruhsatları verildiği anımsatılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:
     ''Üç yılı aşkın süredir çalışan, işletme ve bakımı Diyarbakır hastane yönetimi tarafından gerçekleştirilen asansörlerde yapım hatasından kaynaklanan sorun bulunmayıp, bakım eksikliğinden dolayı asansörlerde oluşan ve oluşabilecek arızalardan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın herhangi bir sorumluluğu yoktur.
     Ayrıca, hastane sınırı içinde kalan ana yağmur suyu hattına bağlanan yağmur suyu parsel bacasında aşırı yağışla beraber çevreden gelen atıklar nedeniyle meydana gelen tıkanıklıkla hastane bodrum katındaki süzgeçlerde geri tepme oluşmuş ve bodrum kata su girmiştir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü'nün müdahalesiyle tıkalı baca çalışır hale getirilerek, sorun çözülmüştür.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER