ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2017 Çarşamba 13:46

TOKİ 54 arsayı satışa çıkardı

TOKİ 54 arsayı satışa çıkardı

Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Iğdır'ın da aralarında bulunduğu 12 ildeki arsalar, açık artırma yöntemiyle satışa sunuldu


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 12 ilde toplam 527 bin 206 metrekarelik 54 arsayı açık artırma yöntemiyle satışa çıkardı.

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Iğdır, İstanbul, İzmir, Ordu, Sivas, Trabzon ve Van'da 54 arsa (konut, ticaret, özel sağlık, özel kreş, özel eğitim, özel ortaöğretim, küçük sanayi, bakım ve akaryakıt istasyonu, turizm, depolama, spor ve otel alanı niteliğinde) yaklaşık 663 milyon lira muhammen bedelle açık artırma yöntemiyle satışa sunuldu.

Toplam 527 bin 206 metrekarelik arsanın satışa çıkarılacağı müzayede, 23 Mart saat 13.30'da TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde yapılacak.

- Satışı yapılacak taşınmazlar

TOKİ tarafından Antalya-Muratpaşa'da 40 bin metrekarelik, ticaret ve turizm alanı niteliğindeki taşınmaz, yüzde 25 peşin 36 ay vadeyle satılacak.

Ankara Yenimahalle ve Gölbaşı'nda konut, Çankaya Alacaatlı'da özel sağlık, kreş, eğitim, ticaret alanları, Yenimahalle Yuva'da konut, ticaret ve küçük sanayi alanları ile Etimesgut Aşağıyurtçu'da özel ortaöğretim alanı peşin, Akyurt'taki sanayi ve depolama alanı ise yüzde 25 peşin 60 ay vadeyle satışa sunuldu.

İstanbul Kağıthane'de 4 bin 756 metrekarelik bakım ve akaryakıt tesis alanı niteliğindeki taşınmaz yüzde 25 peşin 6 ay vadeyle satışa çıkarıldı.

İzmir Konak'ta 12 bin 826 metrekarelik ticaret, turizm, konut, park nitelikli taşınmaz yüzde 25 peşin 12 ay vadeyle, Bornova'da 135 bin 750 metrekarelik toplu iş yeri, ticaret, akaryakıt artı LPG ve servis istasyonu ile otopark alanı niteliğindeki taşınmazlar ise yüzde 25 peşin 24 ay vade seçeneğiyle satışa sunulan gayrimenkuller arasında yer aldı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER