ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 20:45

Tokat'ta "Milli İradeye Saygı Platformu"


Tokat'ta 68 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek "Milli İradeye Saygı Platformu" oluşturdu.
Platform sözcüsü Dr. Muzaffer Katar, Belediye Nikah Salonunda düzenlenen basın toplantısında, "Seçimle gelen meşru iktidarlar, seçimle gitmelidir diye düşünüyoruz. Bu bağlamda, küresel güçlerin kaos planları doğrultusunda ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları reddediyoruz" dedi.
İstanbul merkezli operasyona değinen Katar, "17 Aralık 2013'te başlayan operasyon sürecinin geldiği nokta artık ülkemiz adına endişe verici boyutlara ulaşmıştır. Bir 'yolsuzluk operasyonu' başlığıyla ortaya çıkıp bir anda ülke gündeminin en önemli maddesi haline gelen operasyonların masum bir hukuksal süreç olmadığı ortaya çıkmıştır" diye konuştu.
Katar, şunları söyledi:
"Birbiriyle ilgisi olmayan ayrı ayrı olaylar, aynı anda gündeme getirilerek, ülkenin seçilmiş meşru hükümetini sarsmayı ve yıkmayı amaçlayan bir küresel proje, adım adım sahnelenmektedir. Son 11 yılda ciddi bir değişim yaşayan Türkiye'ye makas değiştirtmeyi amaçlayan iç ve dış odaklar, Danıştay saldırısıyla, 27 Nisan muhtırasıyla, Gezi provokasyonuyla yakalayamadığı yıkım zeminini, 17 Aralık operasyon süreciyle yakalamaya çalışmaktadır. Küresel güçlerin 'ezik ve zayıf Türkiye projesi'ne hizmet etmeyeceğiz. Bu küresel ihanet projesine taşeronluk yapan içimizdeki işbirlikçi yapıları da asla affetmeyeceğiz."
Muzaffer Katar, "Hak ve özgürlükler alanında bunca kazanımlar sağlanmışken, memleketimizin doğusuyla batısı bir barış ve kucaklaşma sürecine girmişken, ekonomik göstergeler ve büyüme hızı dünyanın imrendiği bir trend yakalamışken, ülkenin tekerine çomak sokmak, bilmeden yapılırsa gaflet, bilerek yapılırsa kelimenin tam anlamıyla ihanettir" ifadesini kullandı.
Tokat Milli İradeye Saygı Platformu olarak, ülkenin üzerine oynanan oyunun farkında olduklarını belirten Katar, "Millet olarak hiçbir kazanımımızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu memlekette onurlu bir insan olmanın, özgür olmanın, milli ve manevi değerlere sahip olmanın ödenmesi gereken bir bedeli varsa bu bedeli hep birlikte ödeyeceğiz" dedi.
Katar, şunları kaydetti:
"Milli iradeyi temsil edenlere reva görülen zulüm geleneğinin, milletimizin oyuyla iktidara gelen seçilmiş hükümete uygulanmasına asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizde iktidarların belirlenmesinde sandık dışında bir yöntemin uygulanmasına, bu uğurda yapılan operasyonlara sonuna kadar karşı duracağız. Türkiye'nin huzuruna, normalleşmesine, kardeşliğe ve demokratikleşmesine yönelik atılacak her adımın yanında olacağımızı kamuoyunun huzurunda deklare ediyoruz. Türkiye, bu badireyi de atlatacak ve tüm dünya mazlumlarının umudu olmayı sürdürecektir."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER