ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2014 Pazar 20:03

Tokat’ta konser gerginliği

Tokatta konser gerginliği

Tokat’ta bir düğün salonunda karşıt görüşlü öğrencilerin düzenlediği konsere tepki gösteren ülkücü gençlerin yürüyüşü sırasında gerginlik yaşandı.


Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrenci, bir düğün salonunda konser düzenledi. Karşıt görüşlü öğrencilerin düzenlediği konsere tepki gösteren Ülkü Ocakları üyesi gençler, mensupları toplanarak yürüyüş yapmak istedi. Cumhuriyet Meydanı’ndan Türk bayrağı açarak ’Korkaklıkta ar ilerlemekte şeref var’ yazılı pankartla yürüyüş yapmak isteyen ülkücü gençlere polis müdahale etti. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yay ile görüşme yaptı. Yapılan görüşmenin ardından grup, “Tokat’ta PKK istemiyoruz” sloganları atarak Taşhan önüne kadar yürüdü. Taşhan yanındaki park önünde basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yay, Tokat’ta PKK’nın yapılanmasına izin vermeyeceklerini ifade ederek, “BDP’nin düzenlemiş olduğu toplantı adı altında üniversitede ve Tokat’ın içerisindeki yapılanma hamlelerine karşı bu yürüyüşü tertip ettik. Bizlerin derdi milletin ve memleketin birliği bütünlüğü içindir. Bizler Tokatlı ülkücüler ve milliyetçiler olarak BDP’yi ve yapılanmasını burada istemiyoruz. Burası Anadolu’dur, burada PKK’ya yer yoktur" dedi.

Basın açıklamanın ardından grup olaysız şekilde dağıldı. Öte yandan polis, konserin düzenlendiği Meydan Çarşısı çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Polis kentte önlemlerini arttırırken, gergin bekleyiş sürüyor.

(İHA)


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER