ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 20:40

'Tokat O’nu (sav) okuyor' ödülleri verildi


Tokat Yeşilırmak Eğitim Gönüllüleri Derneği, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat İl Müftülüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği 'Tokat O’nu (sav) okuyor' konulu 8 bin öğrencinin katıldığı kitap okuma yarışmasın dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı. Dereceye giren görme engelli 8 ve tekerlekli arabasıyla sınava gelenler de ödüllerini aldı.

Tokat merkez ve ilçelerindeki okullarda yapılan ‘Tokat O’nu (sav) okuyor' konulu bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yarışma kapsamında 7945 öğrenciye peygamberimizin hayatını anlatan kitaplar okutuldu. Efendimiz’in yaşı dikkate alınarak iki kategoriden ilk 63 kişiye ödüller verildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya 8’i görme engelli olmak üzere 9 engelli öğrencimiz O'nu gönül gözüyle okuyarak sınava katılan, öğrencilerimize de özel ödüller takdim edildi. Yarışma ile ilgili düşünceleri alınan öğrenciler; yapılan yarışmaya katılmaktan dolayı mutlu olduklarını, böyle etkinliklerin her yıl yapılmasını arzuladıklarını dile getirdi.

Tokat 26 Haziran kültür merkezin deki ödül törenine Gazi Osman Paşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sn. Prof.Dr.Kadir Özköse, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Denek başkanı Erdoğan Öncül, bu yarışma ile Efendimiz’in hayatının gençlerimiz tarafından okunmasını ve öğrenilmesini amaçladıklarını, bunda da büyük oranda başarılı olduklarını ifade etti. Başkan, “Gençlerimiz için önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı ve geniş katılımlı bir yarışma planlıyoruz.” diye konuştu.

Ödül töreni İlahiyat Fakülesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Özköse’nin “Peygamber Sevgisi” konulu konuşmasın da, güzel insan güzel ahlaklı insandır. Güzel ahlaklı olmakta Peygamber Efendinizi tanımak ve O'nun gibi yaşamaktan geçiyor dedi. Naatlar ve ilahilerin okunduğu programda, Necip İlköğretim Okulu öğrencileri de sema gösterisi yaptı. Sinevizyon gösterileriyle devam eden program, dereceye giren ortaokul birincisi Yasemin Ersever, lise birincisi Numan Demir ve diğer dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER