ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:25

Tokat jandarma trafik ekipleri traktör sürücülerini uyarıyor

Tokat jandarma trafik ekipleri traktör sürücülerini uyarıyor


Tokat jandarma trafik ekipleri, hasat döneminde sebze ve meyve taşımacılığı yapan traktör sürücülerine yönelik bilinçlendirme ve kontrol denetimleri yapıyor.

Tokat’ın Emirseyit beldesi yol üzerinde trafik kontrolü yapan ekipler, traktör sürücülerinin evraklarını kontrol etti. Daha sonra traktörler için hayati öneme sahip olan gece trafikte fark edilmeye yarayan reflektör kontrolu yapan jandarma trafik ekibi, bulunmayanları uyardı. Uyarı sonrası traktör sürücülerine reflektör hediye eden ekipler, 'Trafikte fark edilin ki kazalar olmasın. Özellikle hasat döneminde yola çok çıkıyor, gece gündüz taşımacılık yapıyorsunuz. Sevinciniz, yapacağınız bir kaza sonrasında üzüntüye dönüşmesin.' diye sürücüleri uyardı.

Bu arada, Traktörü ile yol güzergahından geçen ve römork kısmında eşi bulunan Suzi Alyüz, kontrolde bulunan ekipler tarafından durduruldu. Yapılan kontrollerde traktörde tepe lambası bulunmayan sürücü uyarıldı, ayrıca reflektör hediye edildi. Traktör römorku üzerinde yolculuk yapmasının tehlikeli olduğunu ifade eden ekipler, Hatice Alyüz’ü römorktan indirerek başka bir araçla evine gönderdiler.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Suzi Alyüz, tarfik ekiplerinin çalışmasından memnun olduğunu dile getirdi. Alyüz, şöyle dedi: "Jandarma ekipleri bizim için çalışmakta, bizlerin sağlıklı ve güvenli yaşamamız için ellerinden geleni yapıyor, bizleri bu konuda bıkmadan usanmadan uyarıyorlar. Sağolsunlar eşimi bile düşünerek başka bir araçla eve gönderdiler. Allah başımızdan eksik etmesin." 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER