ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 16:16

Tofaş’ın staj programı yenilendi


Üniversite öğrencilerinin staj için en çok tercih ettiği kurumlardan olan Tofaş, staj programını zenginleştirdi. Tofaş bünyesinde 2010 yılında kurulan Tofaş Akademi tarafından hayata geçirilen staj programına katılan öğrenciler, 2 günlük oryantasyon kapsamında, bir aracın tasarımından üretimine kadar tüm süreçleri, fabrika gezisiyle yerinde görme imkânı buldu.

Katılımcılar, staj programına eklenen ‘Kişisel Gelişim’ modülünde ise iş hayatında iletişim, etkin özgeçmiş yazma ve mülakat teknikleri gibi eğitimlerin yanı sıra otomotiv sektörü, otomotiv teknolojileri ve markalarımız-modellerimiz konulu seminerlere katıldı. İş güvenliği eğitiminin de dahil edildiği staj programında öğrenciler, farklı birimlerin fonksiyonları hakkında kapsamlı bir şekilde bilgilendirildi.

Bu yıl, Tofaş’ın farklı bölümlerinde 10 haftalık 'projeli staj' yapma imkanı bulan 40 stajyer, yüksek başarı ve not ortalamasına sahip öğrencilerden oluşan 900 başvuru arasından seçildi. Staj sürecinin sonunda, geliştirdikleri projeleri Tofaş’ın birim yöneticilerine sunan öğrenciler, hem sunum teknikleri hem de projeleri konusunda yöneticilerle fikir alışverişinde bulundu. Staj süresince düzenlenen sosyal etkinlikler çerçevesinde Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’ni ziyaret eden, piknik, bowling turnuvası gibi farklı etkinlikler aracılığıyla dostluklarını pekiştiren stajyerlere, program sonunda düzenlenen törenle “Tofaş Akademi Başarı Sertifikası” verildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır şunları söyledi: “Tofaş olarak 2010 yılında, tüm değer zincirimiz için dünya standartlarında öğrenme ve gelişim imkânları sunması hedefiyle kurduğumuz Tofaş Akademi, staj programı boyunca katılımcılara sadece mesleki anlamda değil, bir akademi olmanın sorumluluğuyla kişisel gelişim anlamında da katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bir bakıma stajyerlerimizi hayata hazırlıyoruz. Diğer taraftan staj programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi, mevcut açık pozisyonlar doğrultusunda Tofaş’ta istihdam etmeyi amaçlıyoruz. Söz konusu uygulama, bu yıl ilk meyvelerini vermeye başladı. Örneğin 2013 yılındaki ‘projeli staj’ programına katılan bir arkadaşımız, kısa süre önce Ar-Ge biriminde çalışmaya başladı. Dileğimiz, benzer kapsamdaki staj ve kişisel gelişim programlarının otomotivin yanı sıra diğer sektörlere de örnek olmasıdır.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER