ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:40

Toçoğlu: Çeşme suyumuz dünyanın en sağlıklı sularından

Toçoğlu: Çeşme suyumuz dünyanın en sağlıklı sularından


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir şebeke suyunun dünyanın en sağlıklı suyundan olduğunu belirterek, “Sakaryalılar musluktan gönül rahatlığı ile su içebilir.” dedi.

        Eskişehir AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’ne katılan Toçoğlu ‘deneyim paylaşımı’ konulu konuşma yaptı. Toçoğlu, “En modern teknoloji ile arıtma tesisleri inşa ettik. Sapanca Gölü’nden şehrimize ulaştırdığımız su, dünyanın en sağlıklı sularından. Eskişehir’de musluklardan su içilmiyormuş ama Sakarya’da ise su musluktan içilir ” dedi.

        Başkan Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak hidroelektrik santrali, baraj yapıklarını, bu projeleri belediye imkanları ile hayata geçirdiklerini vurguladı. Zeki Toçoğlu, şunları kaydetti: “ Sakarya Büyükşehir Belediyesi, çok büyük bir elektrik tüketicisi. Şehrimize Sapanca Gölü’nden su veriyoruz. Şehrin konumundan dolayı bu işlemler terfi istasyonları ve enerji ile gerçekleştiriliyor. Sakarya Nehri üzerinde inşa elden HES ile yıllık enerji ihtiyacımızın yüzde 60’ını karşılamayı hedefliyoruz. En modern teknoloji ile arıtma tesisleri inşa ettik.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER