ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 10:06

TMSF Show TV'ye el koydu

TMSF Show TVye el koydu

TMSF'den Mehmet Emin Karamehmet'e ağır darbe!


YAZETE.COM

Çukurova Medya'nın Ayazağa'daki binasına TMSF yetkilileri geldi. Show TV'nin yönetimine el kondu. 

Sky Türk ve Show TV'nin kameralarına el konuldu. Bir minibüs dolusu avukat geldi. Tüm birimlere baskın yapıldı. 

Show TV ve Skytürk 360 çalışanları aylardır maaş alamıyordu.

BMC YÖNETİMİNE DE EL KONULDU!

Yaklaşık bir yıldır maaş kriziyle çalkalanan BMC'ye de TMSF tarafından el konuldu. 

ÇUKUROVA'NIN MEDYA KURULUŞLARI

Tüm birimlere eş zamanlı baskın yapıldı. Çukurova bünyesinde Show TV, SKY Türk 360, Digitürk, Akşam Gazetesi gibi kuruluşlar bulunuyor. 

ÇALIŞANLAR MUTLU!

TMSF'nin binaya girmesiyle, her departmana polis girdi. Saat 18.00 servislerinin hareket edilmesine izin verilmedi. Çalışanlar binada bekliyor.

Çalışanlar ise umutlu ve mutlu. Çünkü daha önce TMSF el koyduğu diğer kanallarda içeride kalan maaşları ödedi.

TMSF AÇIKLAMA YAPTI!

"TMSF Çukurova Grubun’dan olan alacaklarının tahsili amacıyla Grup’a ait Show Tv ve BMC’nin yönetimini devir aldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu’ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık Kanunundan kaynaklanan yetkilerini kullanarak 16 Mayıs 2013 tarihinde aldığı kararla AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. Tic. Aş ve BMC San. ve Tic. Aş’ nin yönetimini devralmıştır.
Daha önce de çeşitli zamanlarda yönetim ve denetimi TMSF’ye devrolunan şirketler, Çukurova Grubu ile yapılan protokoller çerçevesinde Gruba iade edilmişti. Ancak gelinen aşamada, Çukurova Grubu, protokol kapsamında ödemekle yükümlü bulunduğu borcunu zamanında ödememiş ve Ekim 2012 tarihinden bugüne kadar Fon tarafından kendilerine verilen makul sürede de temerrüt halini ortadan kaldırıcı ödeme yapmamıştır.

Bu durumda, ileride telafisi mümkün olmayacak kamu zararına yol açılmaması için ilgili borçlu grup hakkında temerrüt hükümlerinin uygulanmasına ve ilgili şirketlerin yönetim ve denetiminin Fon’a devri zorunluluğu doğmuştur.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kamu alacaklarını en kısa sürede ve en yüksek bedelle tahsil edebilmek amacıyla, hakim ortakların doğrudan veya dolaylı sahip oldukları varlıklarla ilgili inceleme ve araştırmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

TMSF kendisine kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde, kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarını etkin ve kararlı bir şekilde sürdürecektir." 

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER