ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 18:38

TKP, Kadıköy'de miting düzenledi


Türkiye Komunist Partisi (TKP) tarafından 'Yeni bir cumhuriyet için buluşuyoruz. Türkiye AKP'ye boyun eğmiyor' sloganıyla Kadıköy'de miting düzenledi.

TKP tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Kadıköy İskele Meydanı'nda miting düzenlendi. Saat 14.00'te başlayacak olan miting alanına vatandaşlar erken saatlerden itibaren gelmeye başladı. Güvenlik bariyerleri ile güvenlik tedbiri alınan meydanın iki giriş kapısında güvenlik önlemleri alınırken, içeri giren vatandaşlar üst aramasından geçirilerek miting alanına girdi.

Müzik gruplarının ve sanatçı Rahmi Saltuk'un katıldığı mitingde hükümet ve AK Parti aleyhine sloganlar atıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Emine Ülker Tarhan ile cezaevinde bulunan Yurt gazetesi Genel Yayın Müdürü Merdan Yanardağ da mitinge gönderdikleri telgraflarla destek verdiler. ODTÜ'den gelen bir grup öğrenci de miting alanında bulundu.

Gezi eylemlerinde atılan sloganlar miting alanında da dile getirildi. Saat 14.00'te başlayan miting, 16.10'da sona erdi. Ancak mitinge katılanlar, ellerinde dövizler ve pankartlarla kortej oluşturup önce Moda'ya oradan da Altıyol'a kadar sloganlar atarak yürüdü. Meydanın 100 metre kadar ilerisindeki otoparka kadar uzanan grup, burada bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER