ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 13:52

TKDK’dan traktör ve ekipman desteği


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 2013 yılı içerisinde traktör ve ekipman hibe desteği vereceğini duyurdu.

Amasya il merkezi ve Gümüşhacıköy, Merzifon, Taşova, Suluova, Göynücek ilçelerinde TKDK’nın girişimleri ile Halk Eğitim Merkezi müdürlükleri tarafından 'tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği' kursu açıldı. Şubat ayı sonunda tamamlanan 104 saatlik kursların ardından katılımcılar, IPARD programında yer alan tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği yatırımı için TKDK tarafından sağlanan traktör ve makine ekipman alımı desteklerine başvurabilme şartını elde etmiş olacak.

TKDK Amasya İl Koordinatörü Yusuf Bayram, maksimum (80 beygir) gücünde yerli veya AB menşeli traktör ve makinelerin alımının destekleneceğini söyledi. Yusuf Bayram destekleme hakkında şu bilgileri verdi: “Oluşturulacak başvuru paketinde haşhaş, kekik, salep, sumak, sarımsak, çörek otu, çemen otu gibi ürünlerin ekimi planlandığı takdirde destekleme için başvurular kabul edilebilecektir. Desteklenecek makineler arasında yer alan traktör ve ekipmanlarının, bölgemizde yetiştiriciliği yapılan haşhaş ve sarımsak yetiştiricileri için kaçırılmayacak bir fırsattır. İl Koordinatörlüğü olarak her zaman yetiştiricilerimizin yanındayız.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER