ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:12

TKDK, vatandaşları bilgilendirdi

TKDK, vatandaşları bilgilendirdi


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Halk Eğitim Merkezi'nde, düzenlediği toplantıyla katılımcıları bilgilendirdi.

Halk Eğitim Merkezi'ndeki toplantıya, Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, Vali Yardımcısı Kadir Taner Eser, Alay Komutanı Şefaattin Setren, kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda konuşma yapan Vali Seyfettin Azizoğlu, arıcılık, hayvancılık, tarım turizm ve birçok alanda Ardahan’ı çok büyük potansiyel gördüğünü, yatırımcıların geleceğe yönelik yatırım yapmalarını istediğini ifade etti. Azizoğlu, vatandaşlara bu tür projelerden faydalanması için çok güzel projeler hazırlamalarını isteyerek, bütün vatandaşların bu projelerden hibeden faydalanması gerektiğini belirtti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Levent Demirel ise ulusal kalkınma plan, program ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler çerçevesinde, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakları da kapsayacak şekilde, kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Demirel, tarım sektörünün ve kırsal alanların sürdürülebilir adaptasyonuna katkıda bulunmak amacıyla kurulan TKDK'nın kırsal alanlara yönelik yapılacak yatırımların anahtarı konumunda olduğunu dile getirdi.

        Demirel, "Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, uygulama döneminde toplam 1 milyar 165 milyon Euro destek sağlayacak. Bu rakama faydalanıcı katkısı da ilave edildiğinde, kırsal alanda yaklaşık 2,5 milyar Euro'luk bir yatırım gerçekleştirilecek. Bu çerçevede yatırımlara yüzde 65'e varan oranlarda ve 5 bin Euro ile 3 milyon Euro aralığında hibe desteği verilecek." dedi.

        23 Ocak itibariyle 9. çağrı ilanına çıkıldığını hatırlatan Demirel, 15 Şubat–15 Mart arasında proje müracaatlarının alınacağının ve Mayıs ayı içerisinde de yatırımlara başlanılacağını ifade etti.

        Daha sonra toplantıda kurum uzmanları, bu projelerden faydalanmak isteyen vatandaşların sorularını cevapladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER