ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 17:09

TKDK, sarımsak üreticilerini bilgilendirdi

TKDK, sarımsak üreticilerini bilgilendirdi


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörü, Taşköprü’de sarımsak üreticilerin bilgilendirdi.

TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü tarafından Taşköprü Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile sarımsak üreten çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Taşköprü Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Kaymakam Ali Yılmaz, TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Eniz Gökçek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Satı Mehmet Sezer, TKDK uzmanları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

TKDK İl Koordinatörü Eniz Gökçek, Taşköprü’de büyük bir potansiyele sahip olan sarımsak üretiminin 'Tıbbi ve Aromatik Bitkilere Yönelik Destekler' kapsamında TKDK tarafından desteklenebileceğini belirterek, bu kapsamda traktör ve makine-ekipman alımına destek olabileceklerini söyledi. Gökçek, çiftçileri bu konuda proje hazırlamaya davet etti.

Daha sonra İl Koordinatörlüğü uzmanları tarafından IPARD programı kapsamında desteklenen tedbirler hakkında kısa bilgi verildikten sonra 'Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi Tedbiri' kapsamında desteklenen 'Tıbbi ve Aromatik Bitkiler'e yönelik detaylı bir sunum yapıldı. Çiftçilerin soruları da uzmanlar tarafından cevaplandırıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER